Budowa modułowa: system, który rewolucjonizuje nowoczesną architekturę

W zglobalizowanym świecie innowacyjność jest stałym elementem każdego rodzaju przemysłu, a w przypadku budownictwa system modułowy jest jedną z wiodących metod konstrukcyjnych .

W tym artykule porozmawiamy o tej metodzie, jej zaletach i wadach oraz o tym, w jaki sposób kontenery biurowe są jej częścią. Pamiętaj, że więcej ciekawych informacji znajdziesz w innych artykułach na naszym blogu.

Co to jest budownictwo modułowe?

Naszym zdaniem instytut bardzo dobrze opisuje budownictwo modułowe, gdyby można było to wyjaśnić jeszcze prościej, powiedzielibyśmy, że model ten polega na budowaniu modułami i poza terenem budowy, czy to w fabryce, czy w warsztacie.

Zalety konstrukcji modułowej

Powołując się ponownie na Instytut Budownictwa Modułowego, możemy podzielić zalety budownictwa modułowego na trzy kategorie; bardziej ekologiczne, mniej czasu i bardziej inteligentne .

Bardziej ekologiczne:

Budownictwo modułowe jest bardziej ekologiczne ze względu na ponowne wykorzystanie materiałów , a nawet całych budynków, a żeby pokazać przycisk, w Tijuana, Baja California, architekt Jason Benitez zaprojektował i zbudował w pełni mobilny budynek , który został przeniesiony w następnym roku od jego ukończenia. 

Szybciej:

Ponieważ budownictwo modułowe może odbywać się jednocześnie z pracami budowlanymi i fundamentowymi, projekty można ukończyć o 30-50% wcześniej niż tradycyjne budownictwo. Dodając do tego, 60-90% budowy można ukończyć w sklepie lub fabryce, zmniejszając ryzyko opóźnień pogodowych. 

Wyraźny przykład tego, jak szybko można osiągnąć konstrukcję modułową, dały Chiny podczas pandemii COVID-19, ukończenie całego szpitala w zaledwie 10 dni:

Najmądrzejszy:

Wytrzymałość i trwałość budynku modułowego jest taka sama jak budynku budowanego tradycyjnie, jednak mówimy o tym, że jest bardziej inteligentny, ponieważ każdy moduł jest zbudowany w jakimś celu , jest zbudowany w taki sposób, aby jego funkcjonalność nie kompromisu z innymi. Do tego dochodzi możliwość realizacji budowy w terminie zgodnym z budżetem.

Materiały budowlane

Z kontenerami morskimi

Kontenery handlowe są jednym z głównych materiałów do konstrukcji modułowych, zostały wykorzystane na całym świecie, w innowacyjnych projektach takich jak hotel czy prostszych i bardziej praktycznych jak parki spożywcze , domki letniskowe czy stołówki, wiele z tych projektów można zobaczyć.

Beton 
Drewno i inne materiały

Jeśli są domy mobilne z drewna, spodziewano się, że ten materiał będzie obecny w konstrukcji, jednak najczęściej niesie ze sobą więcej materiałów wzmacniających moduły, które mają zostać zbudowane, wśród nich znajdujemy stal, gips, szkło , poliuretan, m.in.

Materiały budowlane nieustannie wprowadzają innowacje, więc nie zdziwilibyśmy się, gdybyśmy w przyszłości znaleźli jakiś nowy materiał, czy znasz jakiś? Zostaw to nam w komentarzach.

Wreszcie

Producent kontenerów jest pewien, że ten temat dotyczący budownictwa modułowego wywołał u Ciebie więcej pytań i większe zainteresowanie. Być może nie jesteśmy ekspertami we wszystkich materiałach do budowy modułowej, ale jeśli jesteśmy w zakresie kontenerów transportowych, pamiętaj, że możesz zapytać nas o nie, a także masz przewodnik na tej samej stronie internetowej.

Może Ci się również spodoba