Czy warto korzystać z usług pośrednika kredytów hipotecznych?

Kto to jest pośrednik kredytów hipotecznych?

Doradca kredytowy jest pośrednikiem między bankiem oferującym kredyty zabezpieczone nieruchomością a osobami zainteresowanymi kupnem nieruchomości. Doradca kredytowy Wrocław współpracuje z obiema stronami, aby uzyskać zgodę od wybranego banku na przyznanie kredytu. Taki ekspert kredytowy gromadzi  i weryfikuje wszystkie niezbędne dokumenty, których bank potrzebuje od kredytobiorcy aby sfinalizować zakup domu czy mieszkania. Doradca kredytowy we Wrocławiu zazwyczaj współpracuje z wieloma różnymi bankami i może zaoferować swoim klientom różne opcje kredytów.

Co robi doradca kredytów hipotecznych?

Doradca kredytów hipotecznych  zbiera informacje od klientów i analizuje na ich podstawie warunki kredytowe w różnych bankach. Ekspert kredytów hipotecznych powinien przedstawić klientowi najtańsze oferty banków. Spośród tych ofert klient wybiera najkorzystniejszą według swoich preferencji. W dalszym etapie doradca kredytowy Wrocław podpisuje z klientami wnioski kredytowe do wybranych banków we Wrocławiu i składa je odpowiednio z wymaganymi dokumentami. Pośrednik  negocjuje z bankami w imieniu klienta warunki ostatecznego kredytu.

Ile kosztuje usługa doradcy kredytów hipotecznych?

Ekspert kredytów hipotecznych we Wrocławiu nie może pobierać żadnych opłat z tytułu swoich usług. Wynagradzany jest przez bank, który ostatecznie udzielił kredytu. Regulują to odpowiednie przepisy prawne. Komisja Nadzoru Finansowego sprawdza pośredników czy przestrzegają tych przepisów.

Kiedy powinieneś skorzystać z usług pośrednika kredytów hipotecznych?

Powinieneś skorzystać z usług doradcy kredytowego Wrocław, jeśli chcesz mieć szeroki wybór ofert kredytów mieszkaniowych. Doradca kredytowy we Wrocławiu wyszuka dla Ciebie  najlepszą ofertę z rynku, nie tylko z ofert szeroko reklamowanych.  Wiele osób woli współpracować z pośrednikiem niezależnie od ich sytuacji, ponieważ zapewnia im to dostęp do ofert banków, których nawet by nie szukali. Ekspert kredytowy sprawdzi Twoją zdolność kredytową dla kredytu hipotecznego w większości dostępnych banków na rynku wrocławskim. Dostosuje on Twoje zarobki, wymagany wkład własny oraz inne obowiązujące w danym momencie parametry do konkretnych ofert kredytów hipotecznych we Wrocławiu i przedstawi najkorzystniejsze cenowo.

Może Ci się również spodoba