Disulfiram jako Esperal Gdańsk

O wszywce Esperal Gdańsk

Esperal to lek, który może pomóc osobom cierpiącym na zaburzenia związane z używaniem alkoholu przestać pić, gdy są na wczesnym etapie zdrowienia i poza nim.

Co to jest Esperal?

Esperal (disulfiram) to lek, który może być pomocny w leczeniu ciężkich zaburzeń związanych z używaniem alkoholu. Jest to pierwszy zatwierdzony lek do leczenia alkoholizmu, a jego kliniczne zastosowanie rozpoczęto w 1951.

Esperal nie jest lekarstwem na zaburzenia związane z używaniem alkoholu. Jest to lek, który może pomóc ludziom kontrolować picie, podczas gdy przystosowują się do nowego stylu życia w okresie zdrowienia. Osoba, która używa powinna być zaangażowana w powrót do zdrowia i zapisana do sformalizowanego programu leczenia.

wszywka esperal Gdańsk

Esperal Gdańsk – Jak to działa?

Reakcja fizyczna powstrzymuje ludzi przed chęcią picia. Disulfiram, aktywny składnik Esperal Gdańsk, jest inhibitorem dehydrogenazy aldehydowej. Koliduje ze sposobem, w jaki organizm metabolizuje alkohol. Kiedy osoba pije alkohol, rozkłada się na związek zwany aldehydem octowym. Aldehyd octowy jest następnie rozkładany przez enzym wytwarzany przez wątrobę zwany dehydrogenazą aldehydową. Esperal zapobiega prawidłowemu działaniu dehydrogenazy aldehydowej.

Aldehyd octowy zaczyna wywierać działanie toksyczne, gdy gromadzi się w systemie użytkownika Esperal i może powodować szereg nieprzyjemnych objawów, do których należą:

  1. Zawroty głowy spowodowane spadkiem ciśnienia krwi.
  2. Szybkie bicie serca.
  3. Bóle głowy.
  4. Duszność.
  5. Palpitacje serca.
  6. Mdłości.
  7. Wymioty.

Ta fizyczna reakcja wystarczy, aby zniechęcić niektóre osoby do picia alkoholu.1 Reakcja pojawia się w ciągu około 10 minut po wypiciu alkoholu, a efekty mogą trwać kilka godzin. Zazwyczaj dana osoba doświadcza skutków Esperal, jeśli pije lub używa alkoholu w ciągu 24 do 48 godzin od przyjęcia leku. Psychologiczna zasada, według której działa, znana jest jako terapia awersyjna. Kiedy ludzie kojarzą bardzo zachorowanie z piciem alkoholu, przyzwyczajają się do tego, że nie chcą pić.

Korzystanie z Esperal Gdańsk

Esperal nie ma być samodzielną metodą leczenia zaburzeń związanych z używaniem alkoholu i nie jest sprzedawany jako lek. Zamiast tego może być stosowany z innymi metodami leczenia, aby pomóc osobie zachować trzeźwość na wczesnych etapach leczenia. Leczenie Esperal łączy się z innymi rodzajami terapii, takimi jak poradnictwo, terapia grupowa i grupy wsparcia. Esperal jest dostępny tylko na receptę wystawioną przez lekarza. Jest również oceniany pod kątem skuteczności w leczeniu zaburzeń związanych z używaniem kokainy, a także w leczeniu HIV i niektórych rodzajów raka.

esperal gdańsk

 

 Wszywka esperal Gdańsk

Esperal jest początkowo podawany w maksymalnej dawce 500 mg na dobę. Występuje w postaci tabletek i jest przyjmowany z płynem. Większość ludzi przyjmuje lek rano w pojedynczej dawce, ale niektórzy mogą przyjmować go wieczorem, ponieważ może powodować łagodną sedację.
Po 1 lub 2 tygodniach ludzie przyjmują dawkę podtrzymującą, która nie przekracza 500 mg na dobę. Zazwyczaj dawka mieści się w zakresie od 125 do 500 mg na dobę. Średnia dawka podtrzymująca wynosi 250 mg na dobę.

Jak wziąć Esperal?

Esperal Gdańsk należy przyjmować dokładnie zgodnie z zaleceniami. Ważne jest, aby regularnie przyjmować lek, dopóki nie zostaną sformułowane formalne plany jego odstawienia. Dodatkowo, ludzie, którzy biorą esperal, muszą być zaangażowani w program leczenia, który obejmuje poradnictwo, wsparcie społeczne i długoterminowy plan podtrzymania powrotu do zdrowia. Dobrą zasadą jest rozpoczęcie przyjmowania leku od 12 do 24 godzin po ostatnim wypiciu alkoholu.

Co zrobić, jeśli przegapisz dawkę?

Możesz przyjąć dawkę, jeśli jest w ciągu 12 godzin od normalnego czasu przyjmowania leku. Jeśli jednak minęło więcej niż 12 godzin od czasu, w którym normalnie przyjąłbyś lek, poczekaj do następnej zaplanowanej dawki, aby go przyjąć. Nie podwajaj dawki leku — może to prowadzić do przedawkowania.

Wszywka esperal Gdańsk ma stosunkowo powolny okres półtrwania, który waha się od około 60 do 120 godzin. Dlatego w przypadku większości osób nie należy go przyjmować w ciągu 12 godzin od spożycia alkoholu. Jednak osoby ważące mniej niż 110 funtów powinny poczekać dłużej, ponieważ masa ciała może determinować, jak szybko organizm może pozbyć się alkoholu.5 Ze względu na powolne tempo eliminacji, Esperal może pozostawać skuteczny w organizmie do 2 tygodni po to jest używane.

Może Ci się również spodoba