Dlaczego meble na wymiar są droższe?

Jesteśmy w XXI wieku i niedawno zdałem sobie sprawę, że tylko zamożni ludzie mogą sobie tak naprawdę pozwolić na meble na wymiar Warszawa, a kiedyś każdy miał w swoim domu meble na zamówienie. Gdzie więc jest tak zwany postęp technologiczny i wzbogacenie społeczeństwa na świecie? Z tego powodu wielu z nas zastanawia się, dlaczego te produkty kosztują teraz tak dużo. Oczywiście każdy kto składał mieszkanie i dom marzył o szafkach kuchennych na wymiar, drewnianych podłogach, meblach łazienkowych i porządnym drewnianym stole w jadalni. Niestety rzeczywistość powala tych marzycieli i muszą szybko zmienić kierunek nawigacji od zakładu stolarskiego na Ikeę lub Agata Meble.

Co zatem wpływa na wysoką cenę mebli na wymiar?

Drewno w 2022 r. jest bardzo drogie

Mamy wiele przepisów dotyczących wyrębu w Europie i na całym świecie, co oznacza, że ​​nie możesz wejść do lasu i wyciąć drzewa tak pięknego, jak kiedyś. Oczywiście, to dobrze, ze dba się o ekologię. W tym celu hodowano „stosunkowo młode drzewa”, a na meble używa się desek ze sklejek. Jeśli zależy nam na desce litej, musimy za nią dużo zapłacić i czasami sprowadzamy drewno z odległych zakątków świata, na przykład z Kongo lub z Ameryki Południowej.

Suszenie drewna

Kolejnym problemem, który wpływa na wysoką cenę, jest suszenie drewna, aby nadało się jako materiał, z którego zrobimy stoły na wymiar Warszawa. Ten proces może trwać wiele lat. Konserwacja i pielęgnacja tego produktu jest również kosztowna, ponieważ jest to proces czasochłonny, a specjalne lakiery i maści kosztują. Następnie ciężko o profesjonalistów, którzy dokończą procesy suszenia i prawidłowego przygotowania drewna do obróbki.

Praca stolarza a cena mebli.

Stolarstwo to starożytny zawód, ale dziś nie jest łatwo znaleźć doświadczonego profesjonalistę, który wie, co robi. Coraz więcej rzeczy robi się przy pomocy nowoczesnych maszyn. Dlatego we wszystkich dziedzinach przemysłu i usług ceniony jest doświadczony i profesjonalny rzemieślnik. Kiedy jednak dzwonimy do renomowanych stolarzy, kolejki są długie, a cena wysoka. Nasze dzieci od lat były namawiane do nauki i studiowania, więc istnieje luka na rynku rzemieślniczym, w tym także stolarskim. Dlatego suma godzin pracy stolarza może kosztować bardzo dużo, a wyprodukowanie profesjonalnego mebla na wymiar wymaga wielu godzin pracy.

Koszty pracy i podatki

Cena gotowego produktu zawsze zawiera koszty pracy, podatek dochodowy od osób fizycznych, składki na ubezpieczenie społeczne i ubezpieczenie zdrowotne, które w 2022 roku w tzw. polskim ładzie są wysokie.

Transport i montaż

Transport i montaż niestandardowych mebli nie jest łatwym zadaniem ze względu na ich rozmiary. Ze względu na solidne surowce, meble te są często ciężkie i mogą mieć nieregularne kształty. Dodatkowo są montowane na miejscu w kuchni i wszystko musi do siebie pasować.

Dlatego meble na zamówienie są drogie.

Licząc wszystkie te aspekty tworzenia mebli na wymiar, musimy liczyć się z wysoką ceną. Stolarz musi oszacować swoją pracę na co najmniej 100 zł za przepracowaną godzinę. Plus koszt asystenta = 200 zł za przepracowaną godzinę. Teraz liczymy: rozmowa z klientem (jedna godzina), projekt, dobór i zakup materiałów (2 godziny), kuchnia na wymiar Warszawa (8 godzin), transport i montaż na miejscu (4 godziny), całkowite wykonanie 15×200 zł + koszty materiałowe + podatki + marketing = min. 5000 zł za szafę na wymiar i inne meble.

Może Ci się również spodoba