Dlaczego więc włókniny i dlaczego teraz?

Dlaczego więc włókniny i dlaczego teraz?

Włókniny są innowacyjne, kreatywne, wszechstronne, adaptowalne, niezbędne i rozkładające się. Ten rodzaj tkaniny jest produkowany bezpośrednio z włókien, dzięki czemu nie ma konieczności przygotowania przędzy. 

Proces produkcji jest krótki i łatwy. Tam, gdzie wyprodukowanie 5 000 000 metrów tkaniny zajmuje 6 miesięcy, wyprodukowanie tej samej ilości włókniny zajmuje tylko 2 miesiące.   Ponadto koszt produkcji jest niski. Poza tym włóknina wykazująca specyficzne właściwości, takie jak wyższa wytrzymałość, oddychalność, chłonność, trwałość, lekkość, trudnopalność, jednorazowość i inne.

Oczywiście nie możemy ignorować globalnego wpływu COVID-19 . Zapotrzebowanie na produkty higieniczne i medyczne wykonane z włókniny (takie jak czepki chirurgiczne, maski chirurgiczne, ŚOI, fartuch medyczny, pokrowce na buty itp.) wzrosło w różnych krajach 10-30 razy.

Według raportu „Research & Markets”, globalny rynek włóknin wyniósł 44,37 mld USD w 2017 r. i oczekuje się, że osiągnie 98,78 mld USD do 2026 r. To skumulowana roczna stopa wzrostu ( CAGR ) na poziomie 9,3%!

Można śmiało powiedzieć, że włókniny i kulki silikonowe otworzyły drzwi możliwości codziennej wygody. Tak jak Henry Ford umożliwił posiadanie samochodu, a bracia Wright latali, włókniny zrewolucjonizowały kilka branż, obecnie występując w setkach produktów, które w innym przypadku byłyby zbyt drogie lub niemożliwe do wytworzenia z zyskiem.

Jako dostawca dla tej rozwijającej się i krytycznej branży obserwujemy trendy i ściśle współpracujemy z naszymi klientami włókninowymi, którzy dostosowują się do zmieniających się rynków i wprowadzają na rynek nowe produkty. Za każdym razem, gdy wprowadzana jest nowa włóknina, taśma często musi być testowana i ponownie oceniana, aby zapewnić lepkość . Rzeczywiście, przy wyborze odpowiedniej taśmy do łączenia, zakładki i rdzenia rozpoczynającego rolkę należy wziąć pod uwagę naturę chemiczną włóknin . Ponieważ innowacje techniczne pojawiają się regularnie, rozwiązanie tego problemu jest wspólnym wysiłkiem.

Jeśli szukasz nowej taśmy do swoich zastosowań z włókniną lub masz problemy z konkretnym projektem łączenia, łączenia lub tworzenia rdzenia, skontaktuj się z nami. Uwielbiamy rozwiązywać wyzwania związane z taśmami!

Może Ci się również spodoba