Gdzie znajduje się mój filtr do szamba w domu?

Może cię zaskoczyć informacja, że ​​niektóre nowoczesne szamba są wyposażone w filtry.

Po co ktoś miałby chcieć filtra w szambie? To nie tak, że pijemy z szamba, prawda?

Pomyśl o tym jak o filtrze oleju w twoim samochodzie… filtr wyłapuje wszystkie małe cząsteczki, które gromadzą się w oleju silnikowym i zbiera je, aby zapobiec zatkaniu silnika.

W podobny sposób filtr osadnika septycznego został zaprojektowany tak, aby większość małych cząstek lub mikrocząstek była zatrzymywana w osadniku gnilnym .

Kompletny system septyczny składa się z 2 głównych elementów: szamba betonowe i pola ługowego.

Szambo

Kiedy spłukujesz, bierzesz prysznic, zmywasz naczynia lub pranie, najpierw woda (i ciała stałe) trafia do szamba. Szambo betonowe zawiera kwitnącą kolonię żywych bakterii, które stale żywią się ciałami stałymi dostającymi się ze strumienia ścieków. Ponieważ żywią się ciałami stałymi, w rzeczywistości rozkładają je na coraz mniejsze cząstki, z których wiele pozostaje zawieszonych w płynie w szambie.

Pole ługowania

Drugim elementem kompletnego systemu septycznego jest pole ługowe. Zadaniem pola ługującego jest przyjęcie częściowo oczyszczonej wody, która wypływa z szamba i zanurzenie jej w ziemi pod twoim podwórkiem. Ten brud działa jak ogromna gąbka, wchłaniając spłukiwaną wodę i odfiltrowując wszystkie zanieczyszczenia. Aby zapewnić jak najdłuższą żywotność i najlepsze wyniki, najlepiej jest przechowywać jak najwięcej ciał stałych i mikrostałych w osadniku i poza polem ługowania. Podobnie jak silnik lub gąbka, pory w kurzu pola ługowania mogą w końcu zostać zatkane mikrocząsteczkami stałymi. Kiedy tak się dzieje, brud nie jest już w stanie skutecznie oczyszczać ścieków i może powodować zalewy lub powodzie na twoim podwórku.

Stąd domowy filtr septyczny do czyszczenia i konserwacji

Filtry do szamba znajdują się na wylocie szamba . Ich zadaniem jest wychwytywanie jak największej ilości zawieszonych ciał stałych unoszących się w strumieniu odpadów. Chroni to długoterminową funkcjonalność pola ługowania. Filtry należy czyścić co sześć miesięcy, aby zapewnić prawidłową obsługę.

Większość filtrów to plastikowe wkłady, które można łatwo wyjąć i wyczyścić za pomocą węża ogrodowego, a następnie ponownie zainstalować. Zadzwoń do Szamba Betonowe już dziś, aby uzyskać harmonogram konserwacji szamba, aby regularnie czyścić filtr, a także wypompowywać nadmiar ciał stałych z szamba.

Pamiętaj… koszt wymiany systemów septycznych stale rośnie, osiągając czasami ponad 20 000 PLN!

Rutynowa konserwacja znacznie przyczyni się do utrzymania prawidłowego działania systemu przez wiele lat!

Może Ci się również spodoba