Jak zainstalować klimatyzacje w mieszkaniu

Jak zainstalować klimatyzacje w mieszkaniu: schematy układu

Jeśli wymagane jest, aby system split zapewniał przepływ powietrza we wszystkich pomieszczeniach, sam klimatyzator i jego lokalizację należy wybrać na podstawie liczby pomieszczeń. W przypadku mieszkania jednopokojowego odpowiednia jest opcja z dwoma systemami dzielonymi na pokój i kuchnię lub jedna jednostka z dwoma jednostkami wewnętrznymi. Możesz też sobie poradzić z jednym systemem, w takim przypadku lepiej zainstalować go nad wejściem do pokoju lub naprzeciwko niego. Strumień powietrza odbije się od przeciwległej ściany i wejdzie do kuchni i przedpokoju. wynajmij firme montującą klimatyzacje legnica.

Mieszkania wielopokojowe różnią się również subtelnością instalacji.

Sąsiednie pomieszczenia można wyposażyć w jeden system dzielony, umieszczając jednostkę wewnętrzną nad przejściem między pomieszczeniami. Odbicie mas powietrza od przeciwległej ściany przeniesie je do drugiego pomieszczenia.

Planując pojedyncze pomieszczenia, klimatyzacje legnica można umieścić na korytarzu. Odpowiednio wydajny system split jest w stanie dostarczyć powietrze do wszystkich połączonych z nim pomieszczeń i korytarza, jednak w samym przedpokoju będzie albo bardzo zimno, albo bardzo gorąco, w zależności od ustawień temperatury.

Przy złożonym układzie lub wielopokojowym mieszkaniu możesz skorzystać z opcji multi-split, aby nie przeciążać elewacji budynku wieloma oddzielnymi blokami. Również profesjonalna instalacja  kanałowa jest odpowiednia dla dużego domu, kosztują około 4-5 razy drożej, ale działają na wszystkie pomieszczenia jednocześnie.

Może Ci się również spodoba