Jak zredukować roztocza w dywanie?

Twój dom może wyłapywać wszelkiego rodzaju alergeny, takie jak pyłki, pleśń i sierść zwierząt domowych. Jednak jednym z najczęstszych alergenów są roztocza. Jeśli cierpisz na alergie, roztocza mogą być jednym z głównych winowajców. Te cząsteczki wywołujące alergię mogą siać spustoszenie w systemie zatok. Oto kilka wskazówek dotyczących radzenia sobie z roztoczami i innymi alergenami związanymi z dywanami. Pranie tapicerki Wrocław może pomóc bardzo szybko uporać się ze wszelkimi plamami.

Utrzymuj w suchości: roztocza, podobnie jak wiele niechcianych szkodników, są przyciągane do wilgotnego środowiska.

Ciepło i para: jest jeden wyjątek od powyższej zasady: regularne czyszczenie dywanu może sprawić, że dywan będzie wolny od roztoczy, innych alergenów i brudu. Możesz wypożyczyć parownicę do dywanów w lokalnym sklepie z narzędziami, ale jeśli chcesz uzyskać jak najdokładniejsze i najskuteczniejsze czyszczenie dywanów, możesz rozważyć wynajęcie profesjonalnej usługi.

Odkurzanie : Odkurzanie nie zabija roztoczy, ale może zredukować roztocza i inne alergeny, a także promować czystszy i zdrowszy dom.

Twarde powierzchnie: roztocza przyciągają zakurzone dywany. Aby zapobiec gromadzeniu się kurzu, ważne jest, aby regularnie odkurzać i dezynfekować wszystkie twarde powierzchnie w domu.

Unikaj wentylatorów okiennych: Powinieneś unikać używania wentylatorów okiennych, aby zapobiec wnoszeniu większej liczby alergenów do domu. Wentylatory okienne mogą wnosić kurz i brud z zewnątrz do Twojego domu, a cały ten brud i kurz osiądzie w Twojej przestrzeni, zapraszając wraz z nim roztocza.

Różnice między czyszczeniem dywanów a praniem wykładziny

Dla wielu osób dywaniki i wykładziny są wymienne. Chociaż zarówno dywany, jak i wykładziny należy czyścić co 12-18 miesięcy, każdy z nich wymaga osobnego procesu czyszczenia, zwłaszcza jeśli chodzi o plamy, takie jak mocz zwierząt i zapachy. Znajomość różnicy może zapobiec uszkodzeniu dywanów i wykładzin. Czyszczenie narożnika i kanapy we Wrocławiu może pomóc Ci zachować ich czystość na bardzo długi czas.

MATERIAŁ

Największa różnica między dywanami obszarowymi a dywanem polega na tym, że są one wykonane inaczej. Dywany są zaprojektowane tak, aby były mobilne, podczas gdy dywany mają pozostać na swoim miejscu. Dywany mogą być wykonane z wielu rodzajów materiałów, więc nie wszystkie dywany można traktować tak samo. Każdy wymaga własnej, niepowtarzalnej pielęgnacji.

GRZYWKA

Frędzle to ozdobne obramowanie dywanu, które zawiera luźne, wiszące frędzle. Frędzle nie występują na dywanach, ale są dość powszechne na dywanach. Ta grzywka jest delikatna i może zostać zniszczona przez próżnię. Dywany z frędzlami wymagają specjalnego traktowania w celu zachowania frędzli.

SUCHA GLEBA

Dywany są również wykonane z gęstszego włosia. Oznacza to, że poszczególne włókna są bliżej siebie niż na standardowym dywanie. Brud i ziemia mają tendencję do zatrzymywania się w pobliżu podstawy dywanu, gdzie odkurzacz nie zawsze może sięgnąć. Niektórzy ludzie trzepią dywany na zewnątrz, aby uwolnić uwięziony brud. Zalecamy skontaktowanie się z profesjonalistą specjalizującym się w czyszczeniu dywanów.

KRWAWIENIE

Większość dywanów jest jednokolorowa. Jeśli zdarzy się, że ten kolor zacznie krwawić, zwykle nie stanowi to problemu. Jednak w przypadku dywanów o skomplikowanych wzorach, krwawienie kolorów może całkowicie zrujnować dywan poprzez zabłocenie wzoru. Dlatego niezwykle ważne jest, aby używać właściwych rozwiązań i metod czyszczenia dywanu, aby zapobiec krwawieniu i blaknięciu. W przypadku niektórych materiałów standardowe rozwiązanie do czyszczenia dywanów po prostu ich nie przetnie.

PORZĄDNA OPIEKA

Ponieważ dywany są kosztowną inwestycją, naprawdę ważne jest, abyś nie ufał byle komu, czyści swoje cenne dywany. Pamiętaj, aby zatrudnić kogoś, kto jest przeszkolony i ma wykształcenie, wiedzę i doświadczenie niezbędne do zapewnienia odpowiedniej pielęgnacji Twoich dywanów. Pranie tapicerki samochodowej Wrocław z naszą firmą nigdy nie było łatwiejsze.

Może Ci się również spodoba