Jakiej szlifierki potrzebuję?

Jakiej szlifierki potrzebuję?
Szlifierki są dostępne w wielu różnych typach i rozmiarach, z których każdy nadaje się do określonych zastosowań. Używaj ich do usuwania istniejącego lakieru, przygotowania powierzchni lub do wygładzania i wykańczania powierzchni. Narzędzia takie jak narzędzia do wbijania znajdziesz na naszej stronie!

W tym przewodniku wyjaśniamy najpopularniejsze rodzaje szlifierek, których należy używać i kiedy.

Co to jest szlifierka orbitalna?
Szlifierki oscylacyjne mają zwykle prostokątną podstawę i najlepiej nadają się do precyzyjnego wykańczania większych powierzchni. Dzięki dużej prędkości obrotowej mogą dostać się do narożników i krawędzi. W przeciwieństwie do szlifierki taśmowej pozostawiają mniej widoczne ślady na krzyżu.

Co to jest losowa szlifierka orbitalna?
Szlifierki mimośrodowe mają okrągłą podstawę i nadają się zarówno do dokładnego wykańczania, jak i usuwania dużej ilości materiału na małych i dużych powierzchniach. Piaskują na losowej orbicie, co oznacza ciągłe nieregularne nakładające się koła. Możesz ich użyć nawet do szlifowania zakrzywionych powierzchni. Ze względu na okrągłą podstawę szlifierki te nie mogą wchodzić w narożniki.

Jaka jest różnica między szlifierką orbitalną a losową szlifierką orbitalną?
Szlifierka orbitalna porusza się tylko w ruchach okrężnych, podczas gdy losowa szlifierka orbitalna również porusza się tam iz powrotem.

Do czego służy szlifierka taśmowa?
Szlifierki taśmowe zapewniają szybkie usuwanie materiału, dlatego idealnie nadają się do usuwania starych warstw farby i lakieru z powierzchni. Mają parę obracających się bębnów, które szybko obracają taśmę szlifierską, aby zapewnić szybkie usuwanie materiału, chociaż można je przesuwać tylko w ruchu do przodu i do tyłu.

Mogą pracować z grubym ziarnem i mają liniową akcję szlifowania, więc nawet z grubym ziarnem można szlifować z ziarnem i uzyskać dobry wynik. Następnym krokiem byłoby użycie szlifierki oscylacyjnej do prac wykończeniowych. Szlifierki taśmowe nie są przeznaczone do prac wykończeniowych lub wykańczających. Więcej zaopatrzenia znajdziesz u nas, takie jak gwoździe do gwoździarki, czy zszywacze.

szlifierka makita
Co to jest szlifierka do arkuszy?
Szlifierki do arkuszy to rodzaj szlifierki wykańczającej, która jest oparta na wymiarach standardowego arkusza papieru ściernego. Dostępne są 3 popularne rozmiary; 1/2 arkusza, 1/3 arkusza i 1/4 arkusza, a te odnoszą się do tego, ile papieru ściernego zużywają. Różne rozmiary są lepsze dla zadań o różnej wielkości.

Idealnie nadają się do szlifowania między warstwami farby lub lakieru i mają kwadratowy/prostokątny kształt, dzięki czemu mogą wchodzić w narożniki.

szlifierka do blachy dewalt
Co to jest szlifierka bębnowa?
Szlifierka bębnowa jest zwykle używana do szlifowania płaskich powierzchni, takich jak deski podłogowe. Ma kształt cylindryczny z zamontowanym na jego powierzchni kołem ściernym. Bęben porusza się z prędkością do powierzchni piasku.

Która szlifierka jest najlepsza?
Ostatecznie żadna szlifierka nie jest najlepsza, ponieważ wszystkie mają różne możliwości i są przeznaczone do różnych celów.

Nie można porównać dwóch rodzajów szlifierek, ponieważ wszystko sprowadza się do zastosowania.

Może Ci się również spodoba