Montaż najlepszych opon w Warszawie

Zużyte opony z cienkim bieżnikiem mogą powodować duże bóle głowy na drodze. Bardziej prawdopodobne jest, że złapiesz gumę, stracisz przyczepność na drodze lub skorzystasz z hydroplanu. Na szczęście wiedza o tym, kiedy należy wymienić opony, jest łatwa do ustalenia za pomocą testu na pensa opony lub odczytując pasek zużycia bieżnika. Postępuj zgodnie z instrukcjami, a pokażemy Ci dwie proste metody sprawdzania głębokości bieżnika opony. Oba zajmują mniej niż minutę! Wymiana Opon Warszawa w najlepszych serwisach przy każdej dzielnicy.

METODA 1: UŻYJ TESTU GROSZA ZA OPONĘ

Najprostsza metoda sprawdzenia głębokości bieżnika będzie kosztować tylko centa!

Chwyć pensa. Odwróć stronę z sylwetką Lincolna do siebie, tak aby widzieć jego głowę.
Włóż grosz do góry nogami (z głową Lincolna skierowaną w oponę) pomiędzy bieżnik opony.
Jak włosy Lincolna? Czy widzisz czubek głowy Lincolna? Oznacza to, że bieżnik opony zużył się do niebezpiecznego poziomu i prawdopodobnie nadszedł czas, aby kupić nowe opony .

Testowanie głębokości bieżnika opony z groszem. Przetestuj głębokość bieżnika opony za grosz
Zamiast grosza możesz również użyć ćwiartki. Obowiązuje ta sama koncepcja: jeśli widzisz czubek głowy Waszyngtona, oznacza to, że bieżnik opony zużył się poza granicę bezpieczeństwa.

Bez względu na to, jakiej metody użyjesz do sprawdzenia głębokości bieżnika opony, zmierz wszystkie opony, a nie tylko jedną! Niektóre opony mogą być bardziej zużyte niż inne.

METODA 2: SPRAWDŹ WSKAŹNIK ZUŻYCIA BIEŻNIKA

Pasek zużycia bieżnika na nowej oponie zakreślony na czerwono. Niektóre opony mają wbudowany wskaźnik zużycia bieżnika. Ta funkcja może ułatwić określenie, kiedy opony wymagają wymiany. Słupki wskaźnikowe znajdują się pomiędzy bieżnikami opon, a gdy głębokość bieżnika zrówna się z paskiem, czas wymienić opony. Nie wszystkie opony mają te paski, ale często są w nie wyposażone w opony do lekkich ciężarówek, średnich samochodów dostawczych i wyczynowych.

ZWRÓĆ SIĘ DO SPECJALISTÓW OD OPON

Nasze serwisy wymiany opon czekają na Ciebie: Wymiana opon Warszawa Wilanów i Montaż Opon Warszawa Ursynów.

Może Ci się również spodoba