Niebezpieczeństwa przy przeprowadzce

Podejmując się przeprowadzki jesteśmy narażeni na wiele niebezpieczeństw z tym związanych. Począwszy od wybrania złej ekipy, po zmęczenie i przeliczenie swoich sił na uszkodzeniu mienia i zdrowia kończąc. Mam nadzieję, że ten artykuł pomoże osobom, które błaho podchodzą do tego przedsięwzięcia na rzeczywistej ocenie trudności i dobrym zaplanowaniu przeprowadzki. Niezależnie czy są to kompleksowe przeprowadzki Warszawa, czy przewiezienie kilku kartonów we Wrocławiu, musimy mieć na uwadze ryzyka.

Jakie są niebezpieczeństwa przeprowadzki?

Główne niebezpieczeństwo prze przenoszeniu mienia z miejsca na miejsce polega na jego zniszczeniu lub uszkodzeniu.  Na ryzyko narażone są szczególnie kruche przedmioty ze szla i porcelany, jak również ekrany laptopów i monitory. Wystarczy nieumiejętne zabezpieczenie, rzucenie w kąt lub obicie w transporcie i mamy pierwsze szkody. Kolejna sprawa to przeprowadzki domów Warszawa i uszkodzenia mebli związane z ich przenoszeniem, a także demontażem. Tutaj jest bardzo wiele zniszczeń związanych z rozregulowaniem śrubek i mechanizmów, a także rysami i otarciami. Gorzej, gdy są to drogie, zabytkowe meble. Z tego powodu musimy pamiętać o spokojnym, przemyślanym rozkręcaniu mebli i zabezpieczeniu ich kartonami i taśmami, szczególnie na wrażliwych narożnikach.

Duża sprawa jaka wychodzi przy nieumiejętnie wykonywanej i planowanej przeprowadzce to zniszczenia w nieruchomości. Popularne są otarcia ścian, tapet, rysy na podłodze drewnianej, na futrynach, oknach, jak również wybite szyby, zadeptany trawnik i inne. Przeciskanie kanap przez wąskie korytarze, klatki schodowe, windę, czy też okno nigdy nie należało do łatwych przedsięwzięć. Co dopiero wynoszenie wielkich zabytkowych kredensów, fortepianów lub stołów bilardowych. Chęć zaoszczędzenia za przeprowadzki Bemowo może nas w tych przypadkach dużo kosztować.

Ryzyko urazu przy przeprowadzce

Noszenie ciężkich mebli, kartonów i innych rzeczy stwarza istotne ryzyko kontuzji. Jeśli mamy swoje lata i jesteśmy zasiedzeni ryzykujemy poważnymi urazami pleców i kręgosłupa. W tym przypadku lepiej zadzwonić po młodych, dużych i silnych osiłków z ekipy przeprowadzkowej, którzy przeniosą te rzeczy za nas. Popularne urazy to otarcia skóry, miażdżenie palców u stóp i rąk ciężkimi przedmiotami, urazy związane ze skaleczeniami od wystających śrub i gwoździ. Oczywiści jak już wcześniej wspomniałem, może nam coś strzelić w plecach i będziemy żałować próby wykonanie przeprowadzki samodzielnie.

 

Może Ci się również spodoba