Poradnik wymiany opon: dlaczego i kiedy należy wymienić opony

Czy wiesz, kiedy wymiana opon powinna się zacząć w warszawie na mokotowie? Dobrą wiadomością jest to, że ocena stanu opon nie jest tak skomplikowana, jak mogłoby się wydawać. W większości przypadków ustalenie, kiedy nadszedł czas na wymianę opony, wymaga jedynie szybkiego spojrzenia bystrym okiem i być może pomocy miedzianej monety. Musisz wiedzieć, na jakie części opon zwrócić uwagę i jakie są kluczowe wskaźniki wymiany opon. W tym poradniku udzielimy Ci wszelkiej wiedzy potrzebnej do dokładnej oceny opon, określenia, czy i kiedy należy je wymienić, a także kilka wskazówek dotyczących wyboru nowych!

Oto trzy kluczowe kwestie związane z wymianą opon:

  • Kiedy należy wymienić opony?
  • Dlaczego powinieneś wymienić opony?
  • Jakie czynniki należy wziąć pod uwagę przy wyborze nowych opon do wymiany?
  • W tym przewodniku po wymianie opon odpowiemy na te pytania i nie tylko, abyś mógł mieć pewność, że wymieniasz opony na najlepsze dla Twoich potrzeb, lokalnego klimatu i bezpieczeństwa pojazdu.

Kiedy należy wymienić opony?

Najczęstszym pytaniem, jakie ludzie zadają, jest „ Jak często należy wymieniać opony? “

Ogólnie rzecz biorąc, istnieją dwa różne czynniki, które mają wpływ na to, kiedy należy wymienić opony: zużycie i wiek. Wymiana opon Mokotów to nasza specjalność.

Zużycie opon: Wszystkie opony w końcu zaczynają się zużywać. Zużycie opony może wskazywać na problem z ustawieniem lub ciśnieniem w oponach. Bieżnik opony powinien ścierać się równomiernie w całej oponie, a nie po wewnętrznej lub zewnętrznej stronie opony. Zużycie opon nastąpi niezależnie od tego, jak dobrym jesteś kierowcą, chociaż można je przyspieszyć, jeśli nie zadbasz o opony.

Wiek opony: Starzenie się opony następuje, gdy elementy opony, w tym guma, zaczynają się z czasem zmieniać. Może się to zdarzyć ze względu na wpływ środowiska i warunki przechowywania, a także intensywność użytkowania opony podczas jazdy lub nieużywaną oponę.

Oczywiście, jeśli nie jesteś ekspertem od opon i wymiana opon Marki to dla Ciebie nie jest problem, może być trudno dokładnie określić, kiedy zużycie i wiek opon wskazują, że opona nie jest już bezpieczna w prowadzeniu i wymaga wymiany. Jeśli zastanawiasz się: „ Skąd mam wiedzieć, kiedy moje opony tracą ważność? Lepsze pytanie brzmi: Ile lat mają moje opony i kiedy należy je wymienić? ” Aby odpowiedzieć na to pytanie, czas nauczyć się czytać opony!

Każda opona ma oznaczenie, które określa, kiedy została wyprodukowana, z podaniem tygodnia i roku . Pomoże Ci to odpowiedzieć na pytanie: jak często powinieneś zmieniać opony – nawet jeśli nie jesteś ekspertem w tej dziedzinie.

Standardy branżowe mówią, że należy wymieniać opony osobowe i ciężarowe/SUV średnio w wieku 6 lat i przed 10 rokiem życia. Czas zależy w dużej mierze od sposobu użytkowania opon i ekstremalnych warunków pogodowych, którym zostały poddane. Sposób przechowywania pojazdu może również wpływać na konieczność wymiany opony. Jeśli Twoja opona pomyślnie przeszła test groszkowy, a oględziny nie wykażą żadnych pęknięć ani uszkodzeń, ale opona ma 6-10 lat, najrozsądniej jest zlecić jej sprawdzenie w sklepie oponiarskim w celu ustalenia, czy trzeba rozważ ich wymianę.

Może Ci się również spodoba