Stolik marmurowy czy ceramiczny do jadalni?

Jednym z najważniejszych mebli w Twoim domu jest stolik marmurowy w jadalni. Często jest to punkt centralny i jest to miejsce, w którym odbywają się niektóre z najbardziej wyjątkowych i niezapomnianych posiłków i spotkań. Wybór idealnego stołu do jadalni wymaga dużo przemyślenia i staranności. Musi być ponadczasowy, trwały, elastyczny i stanowić piękny element, który idealnie pasuje do wystroju Twojego domu.

Kupując nowy stół do jadalni, ważne jest, aby znać swoje możliwości. Musisz zrozumieć różnice między dostępnymi materiałami i to, co jest najbardziej sensowne dla Twojego domu i stylu życia.

Dwa z najczęściej kupowanych materiałów, jeśli chodzi o zakupy na blaty do jadalni, to ceramika i marmur. Przygotowaliśmy przewodnik, w którym opisano każdy materiał, abyś mógł zrozumieć różnice i pomóc w podjęciu decyzji o zakupie.

A kiedy będziesz gotowy do zakupu nowego stołu do jadalni, przyjdź do naszego salonu, aby osobiście zobaczyć materiały i zobaczyć nasz wybór każdego z nich.

Ceramika kontra marmur

Ceramika to sztuczny, wytworzony przez człowieka materiał. Składa się z gliny zmieszanej z innymi materiałami nieorganicznymi w celu nadania wyglądu marmuru. Jest suszony i szkliwiony, tworząc wykończoną powierzchnię, która jest całkowicie uszczelniona. Marmur natomiast to naturalny materiał wydobywany na całym świecie. W różnych częściach świata marmur będzie wyglądał inaczej. Naturalny marmur to porowata powierzchnia. Można także znaleźć różne kolory m.in. złote stoliki marmurowe dla Twojej kuchni.

Funkcjonalność

Zarówno ceramika, jak i marmur są bardzo mocnymi, wytrzymałymi materiałami, co czyni je świetnymi opcjami, jeśli chodzi o wybór stołu do jadalni. Oba materiały są również bardzo trwałe. Są odporne na zalanie, przecięcie lub zarysowanie, ciepło itp. – co jest bardzo ważne, jeśli Twoja jadalnia ma być w domu pomieszczeniem o dużym natężeniu ruchu. Srebrne stoliki marmurowe mogą być ładną ozdobą Twojej kuchni.

Konserwacja i czyszczenie

Ceramika to bezproblemowy materiał. Ponieważ blat stołu jadalnego jest uszczelniony podczas procesu produkcyjnego, może on wytrzymać wysoką temperaturę i ostre cięcia. Marmurowe blaty wymagają nieco więcej pielęgnacji i konserwacji. Marmur jest materiałem bardziej miękkim i bardzo porowatym, należy go okresowo odkurzać i czyścić, ale jeśli zostanie wykonany prawidłowo, może ci służyć przez całe życie. Po prostu wyczyść go odrobiną ciepłej wody lub specjalnego środka do czyszczenia marmuru i wytrzyj do sucha czystą szmatką.

Cena

Ponieważ marmur jest bardzo gruby i jest materiałem z kamienia naturalnego, cena może być znacznie wyższa niż ceramika.

Marmur wagowy jest bardzo ciężki, co należy wziąć pod uwagę, jeśli planujesz przenosić stół w jadalni po domu na różne okazje lub jeśli obecnie wynajmujesz dom lub planujesz częste przeprowadzki. Ceramika jest lżejszym materiałem i może być używana jako część rozkładanego stołu. Jeśli szukasz większej elastyczności ze stołem do jadalni, jeśli chodzi o wielkość na święta lub inne specjalne okazje, ceramika może być dla Ciebie lepszą opcją.

Rozważania

projektowe Ceramiczne blaty stołów do jadalni mogą być bardzo cienkie, około ¼ cala. Jednak marmurowe blaty będą znacznie grubsze. Wizualnie blaty ceramiczne są bardziej przewidywalne. Ponieważ marmur jest materiałem naturalnym, marmurowe blaty będą miały znacznie większą różnorodność. Piękno jest na szczycie listy, jeśli chodzi o zalety marmuru w porównaniu z ceramiką. Nic nie może się równać z marmurowym blatem, a każdy marmurowy stół ma swój niepowtarzalny wygląd.

 

Może Ci się również spodoba