TWOI PROFESJONALIŚCI W CZYSZCZENIU SZAMBA.

Jak każdy element wyposażenia, który musi stale pracować, regularne czyszczenie i konserwacja szamba zapewni wydajną pracę systemu i wydłuży jego żywotność.

Co tak naprawdę wiesz o swoim domowym szambie lub oczyszczalni ścieków? Czy rozumiesz, jak działa, jakie są jego kluczowe elementy i jak o nie dbać? Systemy septyczne – które obejmują rurę między domem a szambo, sam zbiornik, obszar drenażowy i glebę bogatą w mikroby – to solidne konie robocze, bez których wiele domów po prostu nie mogłoby się obejść.

Od ponad dwóch dekad zapewniamy czyszczenie domowych szamb i inne powiązane usługi w środkowej Wiktorii. Od usuwania osadu po konserwację i rozwiązywanie problemów — wiemy, że regularne czyszczenie co trzy lata może odgrywać kluczową rolę w utrzymaniu wydajnego działania systemu.

Nasz przyjazny zespół posiada wiedzę i nowoczesny sprzęt do przeprowadzenia profesjonalnego odmulania. Jeśli więc zauważysz nieprzyjemne zapachy unoszące się z kanalizacji w twoim domu lub szambie lub woda trwa wieczność w odpływie z umywalek, wanien i pryszniców, sprawdź, czy nadszedł czas, aby wyczyścić szambo.

Wskazówki dotyczące opieki nad systemami septycznymi obejmują:

  • Upewniając się, że jest on profesjonalnie czyszczony mniej więcej co trzy, aby usunąć nagromadzenie półstałego materiału zwanego szlamem. Specjaliści, tacy jak nasz zespół, mogą również sprawdzić problemy, takie jak zablokowany wylot lub wycieki.
  • Jeśli twój system ma filtr, upewnij się, że znasz właściwy sposób jego czyszczenia szamba.
  • Uważaj, aby szkodliwe produkty, w tym nieulegające biodegradacji i agresywne chemikalia, nie dostały się do twojego systemu septycznego. Oznacza to, że nie spłukuj niczego w toalecie oprócz papieru toaletowego i ludzkich odchodów. Nie używaj też zlewów jako pojemników na odpady. Nie jest dobrym pomysłem spłukiwanie substancji, w tym oleju spożywczego, smaru lub farmaceutyków, ponieważ mogą one mieć szkodliwy wpływ na wydajność szamba. Wiele produktów do malowania to również duże „nie”.
  • Używaj środków czyszczących bezpiecznych dla sceptyków w całym domu.
  • Rozsądnie gospodaruj wodą w swoim domu, używając wodooszczędnych głowic prysznicowych i toalet, aby pomóc systemowi septycznemu dobrze działać.
  • I utrzymuj swoje pole drenażu w dobrym zdrowiu. Oznacza to ograniczenie korzeni drzew poprzez sadzenie w odpowiedniej odległości i nie narażanie obszaru na intensywny ruch i zagęszczenie.

Jeśli posiadasz szambo, masz obowiązek upewnić się, że działa dobrze. Jeśli popadnie w ruinę lub zacznie przeciekać, konsekwencje mogą być dalekosiężne i niebezpieczne dla ludzi i środowiska. Zanieczyszczona ciecz przedostająca się do wód gruntowych jest niezwykle poważnym problemem, dlatego regularne czyszczenie i konserwacja przez fachowca jest niezbędna dla właścicieli domów.

Może Ci się również spodoba