Wesele w Hotelu w 2022 roku

Jak najlepiej zorganizować wesele w sali hotelowej w 2022 roku? Wielu z nas obawia się obostrzeń związanych z COVID-19 i słusznie. Istnieje zasadne ryzyko, że nasze plany mogą się nie zrealizować. Taka sytuacja uczy nas cieszyć się dniem dzisiejszym i być elastycznym, ale jednak ślub to wydarzenie, które trzeba w pewien sposób zaplanować i zapowiedzieć. Jeśli zdecydujemy się na wesele w hotelu pamiętajmy o pewnych kwestiach z tym związanych.

1. Liczba gości.

Musimy znać orientacyjną liczbę spodziewanych gości i mieć możliwość rozliczenia się od ich faktycznej, a nie deklarowanej liczby. Sala weselna Ostrołęka powinna zgodzić się na takie warunki.

2. Pokoje hotelowe.

Musimy zdecydować się, czy chcemy mieć wykupiony nocleg w hotelu. Warto spędzić noc poślubną  w eleganckim i romantycznie przygotowanym pokoju hotelowym. Należy również pomyśleć o gościach. Kulturalne jest zapytać przyjezdnych gości, czy życzą sobie nocleg w hotelu (oczywiście na nasz koszt).

3. Organizacja oprawy muzycznej i rozrywek

Wesele to zabawa i oczywistą kwestią jest oprawa muzyczna. Dowiedzmy się, czy hotel posiada scenę, nagłośnienie i oświetlenie. Zapytajmy o możliwość wykupienia barmana i fotobudki, czy będzie na to miejsce.

4. Ustalenie menu

Omówmy z menedżerem hotelu co jest w cenie wesela, czy jest jakiś wybór potraw, czy można dokupić jakieś opcje – np. grill na powietrzu, szwedzki stół itp.

Na co należy uważać przy wyborze hotelu?

Unikajmy hoteli o słabej opinii w internecie. Unikajmy hoteli bez klimatyzacji, jeśli bierzemy ślub latem. Istotne czynniki to przestronny parking, śniadania w hotelu, ładne i ciche pokoje hotelowe, tereny zielone i odległość od kościoła/urzędu.

Hotel pałacyk

Coraz częściej w Polsce znaleźć można ładne kameralne hotele, które są odremontowanymi pałacykami. Szukając np. hotel Ostrołęka, zobaczymy wiele takich miejsc jak np. Zielony Zakątek. Takie miejsca mają dużo uroku i klasy, zapewniają komfort i prywatność. Często są to miejsca z ładnymi schodami, fontannami i terenami zielonymi.

 

Może Ci się również spodoba